2024. ápr. 16.

A holokauszt magyarországi áldozataira emlékeztünk

A Berettyóújfalui SZC Szilágyi Dániel Szakképző Iskola oktatói és tanulói a holokauszt magyarországi áldozatainak 80. évfordulója alkalmából április 16-án az intézmény dísztermében tartottak ünnepi megemlékezést.

Fekete Júlia igazgatónő beszédében kiemelte, a holokauszt az egész magyar nemzet tragédiája, melynek emléknapján fejet hajtunk az áldozatok és a túlélők előtt. 1944-45-ben a magyar nemzet pótolhatatlan veszteségeket szenvedett el. Az áldozatok a korabeli magyar társadalom aktív tagjaiként sokat tettek a magyar kultúra és gazdaság sikeres működéséért és felvirágoztatásáért. A megemlékezés célja, hogy felhívja a figyelmet arra, soha többé ne történhessen meg Magyarországon, hogy embereket származásuk, vallásuk miatt megbélyegeznek, üldöznek és a halálba küldenek.

Az ünnepség során elhangzott vers és dal, illetve a témához kapcsolódó kisfilmek segítségével a tanulók jobban megértették a holokauszt által üldözöttek fájdalmát, a túlélők visszaemlékezései közelebb hozták a korszak problémáit a mai kor fiataljaihoz. A hallottak megérintették a diákokat, felkeltették érdeklődésüket, és a nap további részében a tanórákon a miértekre keresték a választ.