2022. máj. 4.

Ballagás 2022

Különleges nap volt 2022. április 29-e iskolánk életében. Kora reggeltől sürgött-forgott az iskola apraja-nagyja, hogy különlegesen széppé, virágillatúvá, emlékekben gazdaggá… és ami a fő – végre két év után – jelenlétivé tegye a végzősök búcsúját, ballagását.

Ballagás 2022

,,A ma különleges pillanatai lesznek a holnap emlékei…”

Idén három osztály fejezte be tanulmányait a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Szilágyi Dániel Szakképző Iskolában: Ksz/14 felnőttképzésben résztvevő esti tagozatos technikusi osztály (osztályfőnök: Simonné Szabó Anikó), nappali tagozaton a 11.-es kőműves osztály (osztályfőnök: Mosdóczi Beáta) és a 11.-es szociális gondozó és ápoló osztály (osztályfőnök: Kovács Mária).

A ballagási ünnepség kezdetére már minden készen állt: tarisznya a padon, benne pogácsa és idézet, minden ballagónak és osztályfőnöknek az elmaradhatatlan virágszál. A termeket a tizedikesek gyönyörűen feldíszítették: belengte az épületet a nyíló orgona illata.

Délután 2 órakor aztán felharsant az utolsó csengő a „vén diákoknak”: klasszikus dallamokra vonultak ki az iskolából az udvarra, ahol az alsóbb évesek sorfala, valamint a közönség várta őket.

A kilencedikes és tizedikes tanulók színvonalas műsorral készültek a végzősök búcsúztatójára.

Az iskola igazgatónője, Fekete Júlia ünnepi köszöntőjében búcsúzott el a végzősöktől, majd okleveleket és jutalomkönyveket adott át a kiemelkedő teljesítményt nyújtó diákoknak, illetve megköszönte a szülők munkáját, akik támogatásának köszönhetően gyermekük sikeresen fejezte be a középiskolás éveket.