2024. ápr. 11.

Hungarikum verseny

A Berettyóújfalui SZC Eötvös József Szakképző Iskola a Hungaricumok témakörében online versenyt hirdetett, amelyen iskolánkat egy csapat képviselte. A vetélkedőn a diákok számot adhattak abbéli ismereteikről, hogy mennyire ismerik a nemzeti értékeinket, kincseinket, amelyekre méltán lehetünk büszkék.

Iskolánkat a Balogh Ramóna, Kökényesi Eugénia és Szremenyák Róza képviselte, akik előzetesen a sokszínű és gazdag a Hungarikumok Gyűjteményéből készültek. A gasztronómia, a természeti környezet, az egészség és életmód, a turizmus és vendéglátás, a sport, a kulturális örökség, az ipari-és műszaki megoldások, valamint épített környezet nemzeti értékeire méltán lehetünk büszkék.

Végül az eredményről. A 12 középiskolás csapatból az előkelő 3. helyezést érte el iskolánk csapata. A résztvevő tanulók büszkén vették át az oklevelet és az ajándékokat.