Műhelyiskola - Pályaorientációs nap 2024

Április 15-én pályaorientációs nap keretében iskolánk két Műhelycsoportjával Hajdúhadház város intézményeit látogattuk meg. Elsőként a Kormányhivatalban voltunk, majd a Városi Szivárvány Óvodában jártunk. Betekintést nyerhettünk az intézmény szinte minden területére. Megnézhettük a különböző csoportokat, csoportszobákat, melyben láthatták diákjaink a magas szintű szakmai foglalkozásokat, például a fejlesztő pedagógus munkáját, aki éppen ritmusgyakorlatot tartott.

Megcsodálhattuk a gyönyörűen rendezett udvart, ahol „mini” magaságyások jelezték az ovisok szorgos kis kezeinek a munkáját, a komposztálót, amely a fenntarthatóságra tanítja a gyerekeket, és a szülők közös munkájával felépített udvari játékokat. Például az „autómosót”.

Gyönyörű, tiszta, rendezett, vidám, modern, minden szempontból igényes óvodát nézhettünk meg. A tanulóink végig érdeklődve figyelték a több, mint egy órás „tárlatvezetést”. Egy kis szünetet beiktatva folytattuk szakmai napunkat a Városi Bölcsődében, ahol a még kisebb gyerekek nagyon pontos, szakszerű ellátásába nyertünk betekintést.

Összeségében nagyon sokat tanulhattunk ezen a napon az iskolán kívül, de a szakmai kereteken belül is!