2024. szept. 23.

„Álmodj, amit csak akarsz,
    menj ahová szeretnél,
    légy az, aki szeretnél,
    mert csak egy életed van,
    s csak egy lehetőséged,
    hogy olyan dolgokat csinálj,
    amit szeretnél!”

Paulo Coelho verssoraival kezdődött 2024.szeptember 20 -án végzős diákjaink várva-várt szalagtűző ünnepsége.

Az ünnepség napján ránk mosolygott a szerencse, az időjárás nagyon kedvező volt a szervezéshez és lebonyolításhoz is. A rendezvényen még a nap is a diákjainkra mosolygott.
    A tizedikes tanulóink lelkesen készültek arra, hogy emlékezetessé tegyék a tizenegyedikes diáktársaik ezen nagy pillanatát. Ünneplőbe öltöztették az udvarunkat, önmagukat és a lelküket is.

A tizedikesek rövid műsora után intézményünk igazgatónője köszöntötte a végzős diákokat. Először a végzős tanulók tűzték fel a szalagot Fekete Júlia igazgatónőnek, majd ő tűzte fel a szalagot a két tizenegyedikes osztályfőnöknek, Kovács Máriának és Molnár Jánosnak. Ezután a kapták meg végzőseink a felnőttséget jelképező kis selyemszalagot. Nagy örömmel mondhatjuk el, hogy rendezvényeinken mindig részt vesznek olyan fiatalok is, akik előző években nálunk tanultak, régi oktatóik felkérésére azonnal reagálnak, és örömmel jelennek mind a próbákon, mind a műsorban, ahol jelenlegi diákjainkkal közösen szerepelnek.

A szalagok feltűzése után az ő zenés műsoruk következett. Énekelt Balogh Julianna 9/SZE és Balog Kevin, gitáron kísért Balog Szabolcs. Ezután került sor a rendezvény fénypontjára, a keringőre, amelyet mindkét végzős osztály már augusztus vége óta tánctanár közreműködésével gyakorolt. A táncot ez évben betanította Zilahi Vanda táncpedagógus.

A két osztály keringője után következett a diákok-szülők tánca, amely nagy sikert aratott a jelenlevők körében. Köszönjük a felkészítő tanárok, a műsorban szereplő régi és jelenlegi diákok munkáját. Sok
    sikert kívánunk végzőseinknek az év végi szakmai vizsgához, és az előttük álló kihívásokhoz.